Zajímavosti v okolí

Nedaleko hotelu začíná řada značených turistických tras různé obtížnosti. Okolo hotelu vede také známá a velmi rozmanitá poutní trasa na Svatý Hostýn. Trasa vede přes horský hřeben, hluboké lesy a pastviny, a nabízí řadu nádherných pohledů na kopce a údolí. Po 12 km dorazíte na Hostýn.

POUTNÍ MÍSTO SVATÝ HOSTÝN

Stěny a kupoli barokní baziliky zdobí stovky ikonografických výjevů ze života svatých. Hned vedle kostela stojí rozhledna a vede tu Via Crucis (křížová cesta). K hlavnímu vchodu do baziliky vedou široké schody. Budete je počítat, až začnete stoupat nahoru? Pokud vás výstup zmůže, tak si můžete odpočinout v příjemné restauraci. K procházce láká i zalesněné okolí, kde najdete i tři sta let staré stromy.
Na Hostýn se můžete vydat z Bystřice autem nebo autobusem, ale můžete také zvolit krásnou poutní trasu, která vede kolem našeho hotelu; vzdálenost činí 12 kilometrů a můžete ji tedy zvládnout i pěšky.

ČESKÝ RÁJ

Nejznámějším skalním městem Českého ráje je Hrubaskalsko “de Hruboskalské skalní mesto” nedaleko města Turnova. Charakteristické jsou až 55 metrů vysoké pískovcové věže, proložené strmými roklemi a nádhernými údolími. Pohled na skály v jezeře Věžák poblíž Věžické doliny je velmi krásný. Zdá se, že vyrůstají z vody! Hrad Hrubá Skála, což znamená „drsná skála“, stojí na vysoké a strmé pískovcové skále. Na obzoru je zřícenina hradu Trosky s charakteristickými věžemi „Baba en Panna“.

VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM

Toto muzeum v přírodě je nejstarším a největším svého druhu ve střední Evropě. Tvoří jej soubor dřevěných lidových staveb z regionu Valašska, které byly přeneseny a následně umístěny do prostředí městského parku a na přilehlou stráň. V současnosti se zde nachází 120 objektů. Okolo kostela svaté Anny se rozprostírá hřbitov, kde jsou uloženy ostatky osobností z Valašska. V Mlýnské dolině se nacházejí technické objekty, jako např. mlýn, hamr nebo pila.

Facebook
Vše o regionu Valašsko, akce, koncerty,
zajímavosti, osobnosti, historie, fotografie aj.

PUNKEVNÍ JESKYNĚ

Punkevní jeskyně jsou jeskyně v severní části Moravského krasu v Národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy východně od města Blanska v České republice. Jeskyně tvoří hydrografický podvodní systém řeky Punkvy. Část je suchá, postupně objevována v letech 1909-1914 a část pod vodou se suchými jeskynními částmi, které byly prozkoumány v letech 1920 až 1933. Celková objevená délka je 4 kilometry.

CERTOVY SKÁLY

Hrdé skály a tajemné skalní útvary lze prozkoumat mnoha způsoby. S vlastním nebo místně dostupným lanem přímo na vrchol, nebo spíše o něco bezpečnější as malou objížďkou pěšky. Vaše odměna je v obou případech stejná: krásný výhled a nádherný klid! Skály jsou také užitečné zdola, i když občasné vzhlédnutí vám dá ztuhlý krk. Při procházce úzkými průchody mezi skalami a strachem z uvíznutí můžete zažít nefalšovaný adrenalin.